Tristan has logged 21 entries for films during February 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
Read the review Edit this entry  
24
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★½
Edit this entry  
21
Underworld: Blood Wars

Underworld: Blood Wars

2016
×
★★★
Edit this entry  
21
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Rules of the Game

The Rules of the Game

1939
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Pearl

Pearl

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Night Train to Lisbon

Night Train to Lisbon

2013
×
★★★½
Edit this entry  
18
Philomena

Philomena

2013
×
★★★★
Edit this entry  
17
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★½
Edit this entry  
10
John Wick

John Wick

2014
×
★★★½
Edit this entry  
10
Passengers

Passengers

2016
×
★½
Edit this entry  
10
Run Lola Run

Run Lola Run

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Paterson

Paterson

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry