Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
The Predator

The Predator

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
White Boy Rick

White Boy Rick

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
I'm Not There

I'm Not There

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Tag

Tag

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Tommy

Tommy

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Secret Honor

Secret Honor

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Post

The Post

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Suburbicon

Suburbicon

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sid & Nancy

Sid & Nancy

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Thank You for Your Service

Thank You for Your Service

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
Lucky

Lucky

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bright Lights: Starring Carrie Fisher and Debbie Reynolds

Bright Lights: Starring Carrie Fisher and Debbie Reynolds

2016
×
Read the review Edit this entry  
26
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Last Flag Flying

Last Flag Flying

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Game Change

Game Change

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry