RSS feed for Dan

Dan has logged 55 entries for films during December 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
31
The Trip to Spain

The Trip to Spain

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
Stronger

Stronger

2017
×
★★★½
Edit this entry  
30
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
Stronger

Stronger

2017
×
★★★½
Edit this entry  
30
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★½
Edit this entry  
30
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Last Flag Flying

Last Flag Flying

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Step

Step

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
My Happy Family

My Happy Family

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Girls Night

Girls Night

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bright

Bright

2017
×
★★½
Edit this entry  
27
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Boss Baby

The Boss Baby

2017
×
★★½
Edit this entry  
26
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Edit this entry  
26
Four Brothers

Four Brothers

2005
×
★★★½
Edit this entry  
26
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
I'll Be Home for Christmas

I'll Be Home for Christmas

1998
×
★★½
Edit this entry  
23
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★
Edit this entry  
22
Landline

Landline

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
The Wall

The Wall

2017
×
★★½
Edit this entry  
22
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
21
American Made

American Made

2017
×
★★★
Edit this entry  
20
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Cars

Cars

2006
×
★★★
Edit this entry  
20
Crown Heights

Crown Heights

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hitman

Hitman

2007
×
★★
Edit this entry  
19
In the Name of the King: A Dungeon Siege Tale

In the Name of the King: A Dungeon Siege Tale

2007
×
★½
Edit this entry  
18
Detroit

Detroit

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
Planes: Fire & Rescue

Planes: Fire & Rescue

2014
×
★★½
Edit this entry  
16
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry