Eric has logged 116 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Mule

The Mule

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Burning

Burning

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Land of Steady Habits

The Land of Steady Habits

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bodied

Bodied

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Along Came Polly

Along Came Polly

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Venom

Venom

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sharkwater Extinction

Sharkwater Extinction

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Fahrenheit 11/9

Fahrenheit 11/9

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hell Fest

Hell Fest

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
White Boy Rick

White Boy Rick

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
El Angel

El Angel

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Quietude

The Quietude

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hotel Mumbai

Hotel Mumbai

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Summer Survivors

Summer Survivors

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The River

The River

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Clara

Clara

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Front Runner

The Front Runner

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Most Beautiful Couple

The Most Beautiful Couple

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ben Is Back

Ben Is Back

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Icebox

Icebox

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Splinters

Splinters

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Public

The Public

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
High Life

High Life

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Stone Speakers

The Stone Speakers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Firecrackers

Firecrackers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Giant Little Ones

Giant Little Ones

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Colette

Colette

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry