Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Creed

Creed

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Deep Water

Deep Water

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Shining

The Shining

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Beast

Beast

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Prey

Prey

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Pianist

The Pianist

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Doom

Doom

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
World War Z

World War Z

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Transformers: The Last Knight

Transformers: The Last Knight

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Aliens vs Predator: Requiem

Aliens vs Predator: Requiem

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
25
AVP: Alien vs. Predator

AVP: Alien vs. Predator

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Alien

Alien

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
2012

2012

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
King Kong

King Kong

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
RRR

RRR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Northman

The Northman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry