Sort by

Movies “Mofa” Fan123 has logged 56 entries for films during December 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Destino

Destino

2003
×
Read the review Edit this entry  
30
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Once Upon a Snowman

Once Upon a Snowman

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
Olaf's Frozen Adventure

Olaf's Frozen Adventure

2017
×
Read the review Edit this entry  
24
Frosty the Snowman

Frosty the Snowman

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Krampus

Krampus

2015
×
Read the review Edit this entry  
22
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Long Toast

Long Toast

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
Shrek the Halls

Shrek the Halls

2007
×
Read the review Edit this entry  
18
Klaus

Klaus

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Nebraska

Nebraska

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Argo

Argo

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Sesame Street: Elmo Saves Christmas

Sesame Street: Elmo Saves Christmas

1997
×
Read the review Edit this entry  
11
Philomena

Philomena

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Babe

Babe

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dr. Seuss' The Grinch Musical

Dr. Seuss' The Grinch Musical

2020
×
Read the review Edit this entry  
09
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Holiday Affair

Holiday Affair

1949
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Cider House Rules

The Cider House Rules

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Elf Pets: Santa's St. Bernards Save Christmas

Elf Pets: Santa's St. Bernards Save Christmas

2018
×
Read the review Edit this entry  
05
Scooby-Doo! Haunted Holidays

Scooby-Doo! Haunted Holidays

2012
×
Read the review Edit this entry  
05
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Emmet Otter's Jug-Band Christmas

Emmet Otter's Jug-Band Christmas

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Insider

The Insider

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mickey's Christmas Carol

Mickey's Christmas Carol

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry