Sort by

Movies “Mofa” Fan123 has logged 31 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Cheaper by the Dozen

Cheaper by the Dozen

2003
×
Read the review Edit this entry  
26
Tom & Jerry

Tom & Jerry

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
The Game

The Game

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
Read the review Edit this entry  
21
True Stories

True Stories

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Emma.

Emma.

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
News of the World

News of the World

2020
×
Read the review Edit this entry  
16
The Little Things

The Little Things

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
Read the review Edit this entry  
14
Bernie

Bernie

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Once

Once

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Date Night

Date Night

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
Read the review Edit this entry  
10
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
The Cat Returns

The Cat Returns

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
My Neighbors the Yamadas

My Neighbors the Yamadas

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Many Adventures of Winnie the Pooh

The Many Adventures of Winnie the Pooh

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Earwig and the Witch

Earwig and the Witch

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Ghost Dog: The Way of the Samurai

Ghost Dog: The Way of the Samurai

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Delicatessen

Delicatessen

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Stranger Than Paradise

Stranger Than Paradise

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Street Gang: How We Got to Sesame Street

Street Gang: How We Got to Sesame Street

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry