• Obi-Wan Kenobi

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • Moon Knight

    ★★★½

  • Morbius

    ★★½

  • Ambulance

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Outfit

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★★

  • The King's Man

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • Hawkeye

    ★★★★

  • Sing 2

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Red Notice

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Antlers

    ★★★½

  • The Tender Bar

    ★★★★

  • The First Wave

    ★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Wildhood

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Kate

    ★★

  • Attica

    ★★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★½

  • Blood Brothers: Malcolm X and Muhammad Ali

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Sundown

    ★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Julia

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Cyrano

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • Vivo

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Old

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★★