Sort by

MovieStuff65 has logged 107 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
The Mule

The Mule

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Peppermint

Peppermint

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Vice

Vice

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★
Edit this entry  
16
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Come to the Stable

Come to the Stable

1949
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
The Maltese Falcon

The Maltese Falcon

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Two for the Road

Two for the Road

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Front Runner

The Front Runner

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
Lover Come Back

Lover Come Back

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Last Samurai

The Last Samurai

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Laura

Laura

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
First Man

First Man

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry