Jack has logged 112 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
This Is the End

This Is the End

2013
×
Edit this entry  
29
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Good Boys

Good Boys

2019
×
Read prior review Edit this entry  
26
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Good Boys

Good Boys

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
Read the review Edit this entry  
09
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Knives Out

Knives Out

2019
×
Edit this entry  
20
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2010
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Minutemen

Minutemen

2008
×
★★★
Edit this entry  
11
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
31
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
Good Burger

Good Burger

1997
×
★★★
Edit this entry  
14
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★½
Edit this entry  
05
Joker

Joker

2019
×
Read prior review Edit this entry  
03
Joker

Joker

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★½
Edit this entry  
02
NO VACANCY

NO VACANCY

2019
×
Read the review Edit this entry  
31
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Good Boys

Good Boys

2019
×
Read prior review Edit this entry  
20
Ma

Ma

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
Good Boys

Good Boys

2019
×
Read the review Edit this entry  
04
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Edit this entry  
04
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
Edit this entry  
30
The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
21 & Over

21 & Over

2013
×
★★★
Edit this entry  
25
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Us

Us

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Edit this entry