• Morbius

    ½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • The Batman

    ★★★

  • Fresh

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Dune

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • He's All That

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The War with Grandpa

    ★★

  • Tenet

    ★½

  • Hamilton

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • Us

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • The Hate U Give

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Climax

    ★★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Maze Runner: The Death Cure

    ★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★½

  • It

    ★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★★