Nate has logged 17 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
It

It

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
He's All That

He's All That

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Inception

Inception

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
To Catch a Thief

To Catch a Thief

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Grease

Grease

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ikiru

Ikiru

1952
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Juno

Juno

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry