• Men

    ★★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Crush

    ★★★½

  • Conversations with a Killer: The John Wayne Gacy Tapes

    ★★★★

  • All the Old Knives

    ★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • The Bubble

    ★½

  • Black Crab

    ★★½

  • Cheaper by the Dozen

    ★★

  • Deep Water

    ★★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★★

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Windfall

    ★★★½

  • The Adam Project

    ★★½

  • Surviving Paradise: A Family Tale

    ★★★★

  • The Weekend Away

    ★★½

  • No Exit

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★

  • Dog

    ★★★

  • The Outfit

    ★★★½

  • Against the Ice

    ★★★

  • Kimi

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • Home Team

    ★★½

  • Dual

    ★★★½

  • Master

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • The Royal Treatment

    ★½

  • Scream

    ★★★

  • The King's Man

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Operation Mincemeat

    ★★★

  • Red Notice

    ★★½

  • Love Hard

    ★★½

  • Finch

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Hypnotic

    ★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Antlers

    ★★★

  • The Tender Bar

    ★★★½

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Cry Macho

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★½

  • Kate

    ★★★

  • Prey

    ★★½

  • Copshop

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Old Henry

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½