Sort by

Movie Buff Punk has logged 46 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Goodbye South, Goodbye

Goodbye South, Goodbye

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Painted Bird

The Painted Bird

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Night Comes On

Night Comes On

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
My Son, My Son, What Have Ye Done

My Son, My Son, What Have Ye Done

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Beasts of No Nation

Beasts of No Nation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Climax

Climax

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Pusher 3

Pusher 3

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Pusher II

Pusher II

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Cave of the Yellow Dog

The Cave of the Yellow Dog

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Brighter Summer Day

A Brighter Summer Day

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Pusher

Pusher

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Paramedic

The Paramedic

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Man Who Knew Too Much

The Man Who Knew Too Much

1934
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Bad Sleep Well

The Bad Sleep Well

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
To Live and Die in L.A.

To Live and Die in L.A.

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Lady Vanishes

The Lady Vanishes

1938
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Red Beard

Red Beard

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Prince of the City

Prince of the City

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Zero Motivation

Zero Motivation

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Revolver

Revolver

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
M*A*S*H

M*A*S*H

1970
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Salvador

Salvador

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Broadway Danny Rose

Broadway Danny Rose

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Time to Hunt

Time to Hunt

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Waiting for the Barbarians

Waiting for the Barbarians

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
#Alive

#Alive

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Wanda

Wanda

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Purple Noon

Purple Noon

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Rififi

Rififi

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Drugstore Cowboy

Drugstore Cowboy

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Eight Men Out

Eight Men Out

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Broken Flowers

Broken Flowers

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mulan

Mulan

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Seberg

Seberg

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sorcerer

Sorcerer

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
L'Eclisse

L'Eclisse

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
La Ciénaga

La Ciénaga

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Speak

Speak

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Lingua Franca

Lingua Franca

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Project Power

Project Power

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry