Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★
Edit this entry  
19
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★
Edit this entry  
19
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Storks

Storks

2016
×
★★★
Edit this entry  
09
Missing 411

Missing 411

2017
×
★★
Edit this entry  
09
Missing 411: The Hunted

Missing 411: The Hunted

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Sinbad: Legend of the Seven Seas

Sinbad: Legend of the Seven Seas

2003
×
★★★
Edit this entry  
08
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★★
Edit this entry  
07
Double, Double, Toil and Trouble

Double, Double, Toil and Trouble

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Mostly Ghostly

Mostly Ghostly

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Haunting Hour: Don't Think About It

The Haunting Hour: Don't Think About It

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★
Edit this entry  
25
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★
Edit this entry  
25
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★
Edit this entry  
16
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★
Edit this entry  
30
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
★★★
Edit this entry  
30
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★
Edit this entry  
28
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★
Edit this entry  
27
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Audition

Audition

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mandy

Mandy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Vampire's Kiss

Vampire's Kiss

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Salem's Lot

Salem's Lot

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Odyssey

The Odyssey

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Mask

The Mask

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry