✨marissa has logged 22 entries for films during September 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Phone Booth

Phone Booth

2002
×
★★★
Edit this entry  
26
Animal House

Animal House

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Planet of the Apes

Planet of the Apes

1968
×
★★★★
Edit this entry  
17
It

It

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mary and Max

Mary and Max

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Delicatessen

Delicatessen

1991
×
★★★
Edit this entry  
03
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
City of God

City of God

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Hercules

Hercules

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry