✨marissa has logged 126 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Young Adult

Young Adult

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Risky Business

Risky Business

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Blockers

Blockers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Midnight Sun

Midnight Sun

2018
×
★★
Edit this entry  
12
The Meg

The Meg

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Jack Reacher

Jack Reacher

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★
Edit this entry  
01
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
X-Men

X-Men

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Wonder

Wonder

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★
Edit this entry  
26
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★
Edit this entry  
25
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★
Edit this entry  
21
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
50/50

50/50

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Christine

Christine

1983
×
★★
Edit this entry  
19
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Before I Fall

Before I Fall

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Room

Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The DUFF

The DUFF

2015
×
★★
Edit this entry  
16
Thor

Thor

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry