Sort by

✨ marissa has logged 19 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Butch Cassidy and the Sundance Kid

Butch Cassidy and the Sundance Kid

1969
×
★★★★
Edit this entry  
27
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Secret Window

Secret Window

2004
×
★★★
Edit this entry  
23
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★
Edit this entry  
21
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★
Edit this entry  
19
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★
Edit this entry  
19
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Storks

Storks

2016
×
★★★
Edit this entry  
09
Missing 411

Missing 411

2017
×
★★
Edit this entry  
08
Sinbad: Legend of the Seven Seas

Sinbad: Legend of the Seven Seas

2003
×
★★★
Edit this entry  
08
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★★
Edit this entry  
07
Double, Double, Toil and Trouble

Double, Double, Toil and Trouble

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★
Read prior review Edit this entry