RSS feed for ✨marissa
  • It Chapter Two

    It Chapter Two

    JESSICA CHASTAIN

  • Leave No Trace

    Leave No Trace

    ★★★★

    Oregonians really do be this way sometimes (melodramatic)

  • Aquaman

    Aquaman

    ★★★★

    Just call me Ocean Master 🤙

  • Avengers: Endgame

    Avengers: Endgame

    ★★★★★

    This review may contain spoilers. I can handle the truth.

    You all want me to believe Fortnite is still a thing in 2023?
    As for an actual review... you guys know I'm not that good at those things. What can I say? I laughed, I cried, I love it 3000

  • The Hunchback of Notre Dame

    The Hunchback of Notre Dame

    ★★★★

    When the hellfire scene is a bit too real 😔

  • Aladdin

    Aladdin

    ★★★★

    why are they remaking this masterpiece again?

  • Madagascar: Escape 2 Africa

    Madagascar: Escape 2 Africa

    ★★★

    I think Moto Moto likes you!

  • The Outsiders

    The Outsiders

    ★★★★

    Young Rob Lowe in this tho 😍

  • Beetlejuice

    Beetlejuice

    ★★★★★

    Another mental breakdown? Another impulse nostalgia watch.

  • The Bling Ring

    The Bling Ring

    ★★★

    I want to ROB!

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

    PSA: All other spider-man movies are cancelled now 🕷💯

  • First Reformed

    First Reformed

    ★★★★★

    In the name of the father, the son, and the holy shit?!?