• Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Crawl

    ★★★½

  • The Lion King

  • Behind the Looking Glass

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Men in Black: International

    ★★

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • My Favorite Dish of Yours

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Fading Memories

    ★★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Us

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • Notes from Melanie

  • Happy Death Day 2U

    ½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★½

  • Glass

    ★★★½

  • The Mule

    ★★★

  • Bumblebee

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★★

  • The Girl in the Spider's Web

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Venom

  • Johnny English Strikes Again

    ½

  • Green Book

    ★★★

  • The House with a Clock in Its Walls

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★

  • Burning

    ★★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Bao

    ★★★

  • Pacific Rim: Uprising

    ★★

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Tomb Raider

    ★★½

  • Red Sparrow

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • The Commuter

    ★★

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★½

  • Wonder

    ★★★½

  • Justice League

    ★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★½

  • Happy Death Day

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★

  • It

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★½

  • First Reformed

    ★★★★½

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★½

  • Transformers: The Last Knight

    ½

  • The Book of Henry

  • Despicable Me 3

    ½