moviethusiast has logged 12 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hunger

Hunger

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Amadeus

Amadeus

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
Read the review Edit this entry  
08
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Knight of Cups

Knight of Cups

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mirror

Mirror

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry