• No Time to Die

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • Breathless

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • The General

    ★★★★

  • Mauvais Sang

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Fallen Angels

    ★★★★½

  • The Social Network

    ★★★★

  • Memories of Murder

    ★★★★½

  • Shaolin Soccer

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★★

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★½