Sort by
  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★

  • Movie Hoarders: From VHS to DVD and Beyond!

    ★★★

  • Jakob's Wife

    ★★½

  • The Last Blockbuster

    ★★★

  • Live from the Space Stage: A HALYX Story

    ★★★★★

  • Grizzly II: Revenge

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Goalie

    ★★

  • Creed II

    ★★★½

  • Charlie Says

    ★★★½

  • Manos Returns

    ★★

  • The Bill Murray Experience

    ★½

  • The Tragically Hip - Long Time Running

    ★★★★½

  • Will Work for Views: The Lo-Fi Life of Weird Paul

    ★★★★

  • The Last Movie Star

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • Phantasm: Ravager

    ★★

  • Another WolfCop

    ★★½

  • The Edge of Seventeen

    ★★★½

  • The Founder

    ★★★★

  • Instruments of Evil

    ★★★

  • VHS Massacre: Cult Films and the Decline of Physical Media

    ★★★★

  • How to Build a Time Machine

    ★★★★

  • Sausage Party

    ★★★½

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ½

  • Everybody Wants Some!!

    ★★

  • Deadpool

    ★★★½

  • Sing Street

    ★★★

  • Dirty Grandpa

    ★½

  • B.C. Butcher

    ★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★½

  • Krampus

    ★★★½

  • Creed

    ★★★★½

  • The Peanuts Movie

    ★★

  • The Walk

    ★★★½

  • Room

    ★★★★

  • Spotlight

    ★★★★★

  • Turbo Kid

    ★★★½

  • The Brainwashing of My Dad

    ★★

  • Vacation

    ★½

  • Doomed! The Untold Story of Roger Corman's The Fantastic Four

    ★★★★

  • Ant-Man

    ★★★★

  • Jurassic World

    ★★★½

  • Kung Fury

    ★★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★

  • Trainwreck

    ★★★½

  • Bad Asses on the Bayou

    ★★½

  • Me and Earl and the Dying Girl

    ★★★½

  • Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

    ★★★★

  • Corner Gas: The Movie

    ★★★★½

  • Horrible Bosses 2

    ★★★★

  • Atari: Game Over

    ★★★½

  • Dumb and Dumber To

    ★★½

  • Zombeavers

    ★★★½

  • St. Vincent

    ★★★★

  • The Maze Runner

    ★★★

  • Love & Mercy

    ★★★★

  • The Theory of Everything

    ★★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★

  • Dawn of the Planet of the Apes

    ★★★★½

  • WolfCop

    ★★★★

  • It Follows

    ★★★½

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★★★

  • Godzilla

    ★½

  • Trailer Park Boys: Don't Legalize It

    ★★★½

  • The Amazing Spider-Man 2

    ★★

  • Stripped

    ★★★½