RSS feed for movieweirdo

movieweirdo has watched 177 adventure films.

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Christopher Robin

    ★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Moana

    ★★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★½

  • Doctor Strange

    ★★½

  • Suicide Squad

    ★★

  • Star Trek Beyond

    ★★

  • Finding Dory

    ★★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★

  • Sausage Party

    ★★★

  • Zootopia

    ★★★½

  • Deadpool

    ★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★½

  • The Night Before

    ★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★★★

  • The Martian

    ★★★½

  • Ant-Man

    ★★★

  • Jurassic World

    ★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★

  • Frozen Fever

    ★★★

  • Night at the Museum: Secret of the Tomb

    ★★½

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

    ★★★½

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

    ★★★½

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Big Hero 6

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★

  • Maleficent

    ★★

  • How to Train Your Dragon 2

    ★★★★½

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★★½

  • Divergent

    ★★½

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★

  • The Lego Movie

    ★★★

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

    ★★★

  • Frozen

    ★★★½

  • The Hunger Games: Catching Fire

    ★★★½

  • Thor: The Dark World

    ★★

  • Ender's Game

    ★★★★

  • Star Trek Into Darkness

    ★★★½

  • Iron Man 3

    ★★½

  • The Hobbit: An Unexpected Journey

    ★★★

  • Skyfall

    ★★★½

  • Brave

    ★★★

  • Prometheus

    ★★★★

  • The Avengers

    ★★★★

  • The Hunger Games

    ★★★½

  • The Adventures of Tintin

    ★★★½

  • Hugo

    ★★★½

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

    ★★★

  • Cars 2

    ★★★

  • Thor

    ★★½

  • The Suite Life Movie

    ★★

  • True Grit

    ★★★★

  • TRON: Legacy

    ★★★½

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

    ★★★★

  • The Sorcerer's Apprentice

    ★★½

  • Inception

    ★★★★½