RSS feed for movieweirdo

movieweirdo has watched 93 fantasy films.

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Shazam!

    ★★½

  • Isn't It Romantic

    ★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★

  • Christopher Robin

    ★★½

  • Bao

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • A Ghost Story

    ★★★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★½

  • Doctor Strange

    ★★½

  • Suicide Squad

    ★★

  • Sausage Party

    ★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★½

  • The Night Before

    ★★

  • Cinderella

    ★★½

  • Night at the Museum: Secret of the Tomb

    ★★½

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

    ★★★½

  • Into the Woods

    ★★★½

  • Maleficent

    ★★

  • How to Train Your Dragon 2

    ★★★★½

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★★½

  • The Lego Movie

    ★★★

  • Don't Hug Me I'm Scared 2: TIME

    ★★★★

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

    ★★★

  • Thor: The Dark World

    ★★

  • The Hobbit: An Unexpected Journey

    ★★★

  • Hotel Transylvania

    ★★★

  • Brave

    ★★★

  • The Hunger Games

    ★★★½

  • Don't Hug Me I'm Scared

    ★★★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

    ★★★

  • The Tree of Life

    ★★★★★

  • Thor

    ★★½

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

    ★★★★

  • The Sorcerer's Apprentice

    ★★½

  • The Last Airbender

    ★½

  • How to Train Your Dragon

    ★★★★

  • Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

    ★★½

  • Avatar

    ★★★

  • Harry Potter and the Half-Blood Prince

    ★★★★

  • Aliens vs Predator: Requiem

    ★½

  • Alvin and the Chipmunks

    ★★

  • Enchanted

    ★★★½

  • Harry Potter and the Order of the Phoenix

    ★★★★

  • Ratatouille

    ★★★★½

  • Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

    ★★½

  • Shrek the Third

    ★★★

  • Spider-Man 3

    ★★★

  • Night at the Museum

    ★★★

  • Pan's Labyrinth

    ★★★★

  • Monster House

    ★★★½

  • The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

    ★★★½

  • Zathura: A Space Adventure

    ★★★

  • Harry Potter and the Goblet of Fire

    ★★★★

  • Charlie and the Chocolate Factory

    ★★★

  • The Polar Express

    ★★★½

  • Spider-Man 2

    ★★★★

  • Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

    ★★★★

  • Shrek 2

    ★★★★

  • Dawn of the Dead

    ★★★★

  • Freaky Friday

    ★★★½

  • Harry Potter and the Chamber of Secrets

    ★★★★

  • Spider-Man

    ★★★★

  • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

    ★★★★

  • Harry Potter and the Philosopher's Stone

    ★★★★

  • Shrek

    ★★★★

  • James and the Giant Peach

    ★★★

  • Babe

    ★★★½

  • Casper

    ★★½

  • The Nightmare Before Christmas

    ★★★★½

  • Groundhog Day

    ★★★★