RSS feed for movieweirdo

movieweirdo has watched 14 war films.

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★½

  • The Imitation Game

    ★★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★

  • Tropic Thunder

    ★★★½

  • 300

    ★½

  • Pan's Labyrinth

    ★★★★

  • Saving Private Ryan

    ★★★★½

  • Au Revoir les Enfants

    ★★★★½

  • Full Metal Jacket

    ★★★★

  • Apocalypse Now

    ★★★★★

  • Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

    ★★★★★

  • The Best Years of Our Lives

    ★★★★½

  • The Birth of a Nation

    ★★½