RSS feed for movieweirdo
  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Au Revoir les Enfants

    ★★★★½

  • Shazam!

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Anima

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Moonrise Kingdom

    ★★★½

  • People Like Us

    ★★★

  • The Bakery Girl of Monceau

    ★★½

  • True

    ★★★

  • Johnny Guitar

    ★★★

  • Casablanca

    ★★★★½