Sort by

Max has logged 30 entries for films during April 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Bad Education

Bad Education

2004
×
★★★★
Edit this entry  
30
Sabrina

Sabrina

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Casting JonBenet

Casting JonBenet

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Purple Rose of Cairo

The Purple Rose of Cairo

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★
Edit this entry  
24
A Zed & Two Noughts

A Zed & Two Noughts

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Third Man

The Third Man

1949
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Mystery Train

Mystery Train

1989
×
★★★½
Edit this entry  
21
Tramps

Tramps

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Adult Life Skills

Adult Life Skills

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Lost Weekend

The Lost Weekend

1945
×
★★★★
Edit this entry  
18
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sandy Wexler

Sandy Wexler

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
I Am Not Your Negro

I Am Not Your Negro

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Morgan

Morgan

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Logan

Logan

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Super

Super

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Tower

Tower

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Win It All

Win It All

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Missing

Missing

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Suburban Gothic

Suburban Gothic

2014
×
★★★½
Edit this entry  
05
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry