Max has logged 31 entries for films during October 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Breathe

Breathe

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
Creep

Creep

2014
×
★★★★
Edit this entry  
27
Matador

Matador

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Party

The Party

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★
Edit this entry  
20
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Marjorie Prime

Marjorie Prime

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Bakery Girl of Monceau

The Bakery Girl of Monceau

1963
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Endless

The Endless

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Zama

Zama

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Rider

The Rider

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
BPM (Beats per Minute)

BPM (Beats per Minute)

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Last Flag Flying

Last Flag Flying

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
David Stratton: A Cinematic Life

David Stratton: A Cinematic Life

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Saturday Church

Saturday Church

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Columbus

Columbus

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Lean on Pete

Lean on Pete

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Child in Time

The Child in Time

2017
×
★★★
Edit this entry  
01
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry