• Turning Red

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★

  • Halloween Kills

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★½

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • The Forgotten Battle

    ★★★

  • The Empty Man

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Fantasy Island

    ★★★

  • Cats

  • 1917

    ★★★½

  • Countdown

    ★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★★

  • Vivarium

    ★★★

  • Child's Play

    ★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Happy Death Day 2U

  • Escape Room

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • Unfriended: Dark Web

  • The Babysitter

    ★★★

  • Happy Death Day

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Cult of Chucky

  • The Ritual

    ★★★★½

  • The Emoji Movie

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Okja

    ★★★

  • Ghost in the Shell

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Song to Song

    ★★★½

  • Silence

    ★★½

  • The Void

    ★★★★½

  • War Dogs

    ★★★½

  • Batman: The Killing Joke

    ★★★

  • The Nice Guys

    ★★★★

  • Train to Busan

    ★★★★

  • X-Men: Apocalypse

    ★★★

  • Captain America: Civil War

  • Sausage Party

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★½

  • Krampus

    ★★½

  • Hardcore Henry

    ★★★½

  • Inside Out

  • Circle

    ★½

  • Sicario

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Ex Machina

    ★★½

  • Interstellar

    ★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • Predestination

    ★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★★

  • As Above, So Below

    ★★★★

  • Unfriended

    ★½

  • Edge of Tomorrow

    ★★★★

  • Transcendence

  • The Babadook

    ★★★★½

  • Lights Out

    ★★★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★