Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Peppermint Soda

Peppermint Soda

1977
×
★★★½
Edit this entry  
01
Youth of the Beast

Youth of the Beast

1963
×
★★★★
Edit this entry  
31
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★½
Edit this entry  
28
12 Hour Shift

12 Hour Shift

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
First Love

First Love

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★
Edit this entry  
23
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Cremator

The Cremator

1969
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Rabid

Rabid

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Rabid

Rabid

1977
×
★★★½
Edit this entry  
16
Lone Wolf and Cub: Sword of Vengeance

Lone Wolf and Cub: Sword of Vengeance

1972
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Budapest

Budapest

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
02
1917

1917

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
Wheels of Fortune

Wheels of Fortune

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
Run

Run

2020
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Package

The Package

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Nazis at the Center of the Earth

Nazis at the Center of the Earth

2012
×
★★
Edit this entry  
09
Killing Gunther

Killing Gunther

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Schubert in Love

Schubert in Love

2016
×
★★★★
Edit this entry  
25
Twin Murders: The Silence of the White City

Twin Murders: The Silence of the White City

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
Iron Sky: The Coming Race

Iron Sky: The Coming Race

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Iron Sky

Iron Sky

2012
×
★★★
Edit this entry  
23
Oh, Ramona!

Oh, Ramona!

2019
×
★★½
Edit this entry  
23
Unknown Origins

Unknown Origins

2020
×
★★★½
Edit this entry  
23
Freaks – You're One of Us

Freaks – You're One of Us

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
Rainbow Time

Rainbow Time

2016
×
★★★★
Edit this entry  
18
Two English Girls

Two English Girls

1971
×
★★★★
Edit this entry  
17
Dead of Night

Dead of Night

1945
×
★★★½
Edit this entry  
16
Una

Una

2016
×
★★★
Edit this entry  
13
Desperados

Desperados

2020
×
★★★
Edit this entry  
11
The Other Lamb

The Other Lamb

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
Shirley

Shirley

2020
×
★★★½
Edit this entry  
09
Alone

Alone

2020
×
★★★½
Edit this entry  
07
Amulet

Amulet

2020
×
★★★
Edit this entry  
06
Spiderhole

Spiderhole

2010
×
★★★
Edit this entry  
04
Extra Ordinary

Extra Ordinary

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Tokyo Drifter

Tokyo Drifter

1966
×
★★★½
Edit this entry  
25
Nineteen Eighty-Four

Nineteen Eighty-Four

1984
×
★★★½
Edit this entry  
24
Blame!

Blame!

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★★
Edit this entry  
20
Once Upon a Time in Mexico

Once Upon a Time in Mexico

2003
×
★★★★
Edit this entry  
19
El Mariachi

El Mariachi

1992
×
★★★★
Edit this entry  
18
Eaten Alive

Eaten Alive

1976
×
★★★
Edit this entry  
17
The Seventh Continent

The Seventh Continent

1989
×
★★★★
Edit this entry  
17
Z

Z

2019
×
★★★½
Edit this entry