Sort by
  • Boston Strangler

    ★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • Creed III

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★½

  • Knock at the Cabin

    ★★★½

  • Plane

    ★★★

  • Babylon

    ★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★

  • Troll

    ★★

  • Falling for Christmas

    ★★½

  • Waterlover, Watercarrier

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★½

  • Black Adam

    ★½

  • The Redeem Team

    ★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★

  • Glass Onion

    ★★★

  • See How They Run

    ★★½

  • The Woman King

    ★★★

  • Blonde

    ★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★

  • Women Talking

    ★★★½

  • The Wonder

    ★★½

  • TÁR

    ★★★★

  • Thirteen Lives

    ★★½

  • Nope

    ★★★★

  • The Gray Man

    ★★

  • Bullet Train

    ★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Spiderhead

    ★★½

  • Vengeance

    ★★★

  • Lightyear

    ★★

  • Decision to Leave

    ★★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★½

  • Crimes of the Future

    ★★★½

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★½

  • Men

    ★★

  • Armageddon Time

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

  • RRR

    ★★★★

  • Ambulance

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • The Lost City

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • The Outfit

    ★★½

  • The Batman

    ★★★

  • Kimi

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Moonfall

    ★★

  • Emily the Criminal

    ★★★

  • God's Country

    ★★½

  • Dual

    ★★½

  • Breaking

    ★★★

  • Fire of Love

    ★★★

  • The 355

    ★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • Eternals

    ★★

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½