Sort by

Mr. DuLac has logged 63 entries for films during April 2012.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Carnage

Carnage

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cashback

Cashback

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
World's Greatest Dad

World's Greatest Dad

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bad Lieutenant

Bad Lieutenant

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Next Three Days

The Next Three Days

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wild Target

Wild Target

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Sukiyaki Western Django

Sukiyaki Western Django

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The People vs. George Lucas

The People vs. George Lucas

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Little Big Soldier

Little Big Soldier

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Repo Man

Repo Man

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Black Dynamite

Black Dynamite

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
My Week With Marilyn

My Week With Marilyn

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spy Game

Spy Game

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Very Harold & Kumar Christmas

A Very Harold & Kumar Christmas

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mr. Nobody

Mr. Nobody

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
American Reunion

American Reunion

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dial M for Murder

Dial M for Murder

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Young Adult

Young Adult

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Valhalla Rising

Valhalla Rising

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
To Catch a Thief

To Catch a Thief

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Guard

The Guard

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
30 Minutes or Less

30 Minutes or Less

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
District 13: Ultimatum

District 13: Ultimatum

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
District B13

District B13

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

1930
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Girl Who Kicked the Hornet's Nest

The Girl Who Kicked the Hornet's Nest

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Girl Who Played with Fire

The Girl Who Played with Fire

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bruce Lee: A Warrior's Journey

Bruce Lee: A Warrior's Journey

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Iron Monkey

Iron Monkey

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Game of Death

Game of Death

1978
×
Read the review Edit this entry  
13
The Way of the Dragon

The Way of the Dragon

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fist of Fury

Fist of Fury

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Big Boss

The Big Boss

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
High and Low

High and Low

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Hills Have Eyes Part II

The Hills Have Eyes Part II

1984
×
Read the review Edit this entry  
11
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Devil's Backbone

The Devil's Backbone

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Sonatine

Sonatine

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Cronos

Cronos

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Wrecked

Wrecked

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry