Sort by

Mr. DuLac has logged 32 entries for films during April 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Invisible Woman

The Invisible Woman

1940
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Invisible Man Returns

The Invisible Man Returns

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Invisible Man

The Invisible Man

1933
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Return to Sleepaway Camp

Return to Sleepaway Camp

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Sleepaway Camp IV: The Survivor

Sleepaway Camp IV: The Survivor

1992
×
½
Read the review Edit this entry  
28
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Sleepaway Camp III: Teenage Wasteland

Sleepaway Camp III: Teenage Wasteland

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sleepaway Camp II: Unhappy Campers

Sleepaway Camp II: Unhappy Campers

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Horseman

The Horseman

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Grand Piano

Grand Piano

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Madman

Madman

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Canal

The Canal

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Loft

The Loft

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Man with the Iron Fists 2

The Man with the Iron Fists 2

2015
×
Read the review Edit this entry  
20
The Man with the Iron Fists

The Man with the Iron Fists

2012
×
Read the review Edit this entry  
18
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Sundown: The Vampire in Retreat

Sundown: The Vampire in Retreat

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Breaking News

Breaking News

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Danny Collins

Danny Collins

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Atari: Game Over

Atari: Game Over

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Thief

Thief

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Sheik

The Sheik

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Paddington

Paddington

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Interview

The Interview

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Deadly Spawn

The Deadly Spawn

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dummy

Dummy

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Perfect Sense

Perfect Sense

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
StageFright: Aquarius

StageFright: Aquarius

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Stand Up Guys

Stand Up Guys

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Camp Takota

Camp Takota

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry