Sort by

Mr. DuLac has logged 59 entries for films during July 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
They Live

They Live

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
In Her Skin

In Her Skin

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Nobody's Fool

Nobody's Fool

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Trial

The Trial

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Laid to Rest

Laid to Rest

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
These Final Hours

These Final Hours

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Lost Soul: The Doomed Journey of Richard Stanley's “Island of Dr. Moreau”

Lost Soul: The Doomed Journey of Richard Stanley's “Island of Dr. Moreau”

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Sleeper

Sleeper

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tig

Tig

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Enforcer

The Enforcer

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Nurse 3-D

Nurse 3-D

2013
×
Read the review Edit this entry  
22
Before We Go

Before We Go

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Exterminator

The Exterminator

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Seventh Son

Seventh Son

2014
×
Read the review Edit this entry  
20
Disturbing Behavior

Disturbing Behavior

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Heaven Knows, Mr. Allison

Heaven Knows, Mr. Allison

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Highlander

Highlander

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Kidnapping Mr. Heineken

Kidnapping Mr. Heineken

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Machine

The Machine

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
In the Loop

In the Loop

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Wolfpack

The Wolfpack

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Filth

Filth

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Slow West

Slow West

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dark Summer

Dark Summer

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Advantageous

Advantageous

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Stung

Stung

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Death of

The Death of "Superman Lives": What Happened?

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Final Girl

Final Girl

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Compañeros

Compañeros

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Cracks

Cracks

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bound to Vengeance

Bound to Vengeance

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Strangerland

Strangerland

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Election

Election

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Wyrmwood: Road of the Dead

Wyrmwood: Road of the Dead

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Double

The Double

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Visiting Hours

Visiting Hours

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Big Knife

The Big Knife

1955
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Let Us Prey

Let Us Prey

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The New One-Armed Swordsman

The New One-Armed Swordsman

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hector and the Search for Happiness

Hector and the Search for Happiness

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
I, Frankenstein

I, Frankenstein

2014
×
Read the review Edit this entry  
05
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry