Sort by

Count DuLacula has logged 435 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Black Mirror: Metalhead

Black Mirror: Metalhead

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Marjorie Prime

Marjorie Prime

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Wet Hot American Summer: Ten Years Later

Wet Hot American Summer: Ten Years Later

2017
×
Edit this entry  
28
mother!

mother!

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Guardian of the Abyss

Guardian of the Abyss

1980
×
Edit this entry  
26
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hellsing Ultimate

Hellsing Ultimate

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Killing Gunther

Killing Gunther

2017
×
Read the review Edit this entry  
21
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Sherlock: The Abominable Bride

Sherlock: The Abominable Bride

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Table 19

Table 19

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Smurfs: The Lost Village

Smurfs: The Lost Village

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
West of Memphis

West of Memphis

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Paradise Lost 3: Purgatory

Paradise Lost 3: Purgatory

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Paradise Lost 2: Revelations

Paradise Lost 2: Revelations

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Killer Party

Killer Party

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Jacob's Ladder

Jacob's Ladder

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Paradise Lost: The Child Murders at Robin Hood Hills

Paradise Lost: The Child Murders at Robin Hood Hills

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Voyeur

Voyeur

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Carpathian Eagle

Carpathian Eagle

1980
×
Edit this entry  
03
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Beguiled

The Beguiled

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jawbreaker

Jawbreaker

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Frequently Asked Questions About Time Travel

Frequently Asked Questions About Time Travel

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Leatherface

Leatherface

2017
×
Read the review Edit this entry  
23
Ravenous

Ravenous

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Hunting

The Hunting

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Children of the Full Moon

Children of the Full Moon

1980
×
Edit this entry  
18
Inhumans: The First Chapter

Inhumans: The First Chapter

2017
×
Read the review Edit this entry  
18
Justice League

Justice League

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Professionals

The Professionals

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry