Sort by

Mr. DuLac has logged 35 entries for films during November 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Baby

The Baby

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Society

Society

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Q

Q

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Stuck

Stuck

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Tron

Tron

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Wounds

Wounds

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Noelle

Noelle

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Pilgrim

Pilgrim

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Float

Float

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Kitbull

Kitbull

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Purl

Purl

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Holy Grail: The Search for WWE’s Most Infamous Lost Match

Holy Grail: The Search for WWE’s Most Infamous Lost Match

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Paradise Hills

Paradise Hills

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Street Trash

Street Trash

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Stuff

The Stuff

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Stuber

Stuber

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry