Sort by

Mr. DuLac has logged 67 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Unsolved Mysteries: Tsunami Spirits

Unsolved Mysteries: Tsunami Spirits

×
Edit this entry  
28
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Never Let Me Go

Never Let Me Go

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Parallax View

The Parallax View

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Unsolved Mysteries: Death Row Fugitive

Unsolved Mysteries: Death Row Fugitive

2020
×
Edit this entry  
25
The Fury

The Fury

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
James and the Giant Peach

James and the Giant Peach

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jack's Back

Jack's Back

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Training Day

Training Day

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Shadow of a Doubt

Shadow of a Doubt

1943
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Unsolved Mysteries: Death in Oslo

Unsolved Mysteries: Death in Oslo

×
Edit this entry  
20
Unsolved Mysteries: Washington Inside Murder

Unsolved Mysteries: Washington Inside Murder

2020
×
Edit this entry  
20
Hell in the Pacific

Hell in the Pacific

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mega City Masters: 35 Years of Judge Dredd

Mega City Masters: 35 Years of Judge Dredd

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dredd

Dredd

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Future Shock! The Story of 2000AD

Future Shock! The Story of 2000AD

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Wrestler

The Wrestler

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Marvel's Behind the Mask

Marvel's Behind the Mask

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Four of the Apocalypse

Four of the Apocalypse

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Town

The Town

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Misery

Misery

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
In Search of Darkness: Part II

In Search of Darkness: Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
8

8

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Head Count

Head Count

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hondo

Hondo

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Roadgames

Roadgames

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Tammy and the T-Rex

Tammy and the T-Rex

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
An American Werewolf in Paris

An American Werewolf in Paris

1997
×
Read the review Edit this entry  
11
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Stand

The Stand

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Dirty Dozen

The Dirty Dozen

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Our Friend

Our Friend

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Get Duked!

Get Duked!

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry