Todd S. has logged 13 entries for films during October 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Gentlemen Broncos

Gentlemen Broncos

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
High and Low

High and Low

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Craft

The Craft

1996
×
★★★
Edit this entry  
21
Cursed

Cursed

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Covenant

The Covenant

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Rampage: Capital Punishment

Rampage: Capital Punishment

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Branded to Kill

Branded to Kill

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Horns

Horns

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
A Walk Among the Tombstones

A Walk Among the Tombstones

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry