• Jimmy Carr: His Dark Material

  • The Matrix Resurrections

    ★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Russell Howard: Lubricant

  • Theo Von: Regular People

  • Dave Chappelle: The Closer

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • The Dig

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★½

  • Michael McIntyre: Showman

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • An American Pickle

    ★★½

  • Jack Whitehall: I'm Only Joking

  • Jim Jefferies: Intolerant

  • Patton Oswalt: I Love Everything

  • Jerry Seinfeld: 23 Hours to Kill

  • Chris D'Elia: No Pain

  • Tom Segura: Ball Hog

  • Bert Kreischer: Hey Big Boy

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Pete Davidson: Alive from New York

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • The Gentlemen

    ★★★

  • Jeff Garlin: Our Man in Chicago

  • Terminator: Dark Fate

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Bill Burr: Paper Tiger

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

  • It Chapter Two

    ★★

  • Aziz Ansari: Right Now

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Dark Phoenix

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Aladdin

    ★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Kevin Hart: Irresponsible

  • Shazam!

  • Us

    ★★½

  • Jimmy Carr: The Best of Ultimate Gold Greatest Hits

  • The Beach Bum

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★

  • Ken Jeong: You Complete Me, Ho

  • Honey Boy

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★

  • Vice

    ★★★½

  • Russell Brand: Re:Birth

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★½

  • Bird Box

    ★★

  • Adam Sandler: 100% Fresh

  • Joe Rogan: Strange Times

  • Venom

    ★½

  • The Night Comes for Us

    ★★★½

  • Green Book

    ★★★