• No Time to Die

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • F9

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Biggie: I Got a Story to Tell

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • The Swordsman

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Paper Tigers

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Peninsula

    ★★

  • Bloodshot

    ★★★

  • Onward

    ★★★½

  • The Photograph

    ★★★½

  • Fantasy Island

    ★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Be Water

    ★★★★

  • Enter the Fat Dragon

    ★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★½

  • Ip Man: Kung Fu Master

    ★★½

  • Ashfall

    ★★★½

  • Ip Man 4: The Finale

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Lupin III: The First

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Queen & Slim

    ★★★½

  • The Good Liar

    ★★½

  • Playing with Fire

    ★★½

  • Last Christmas

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • 21 Bridges

    ★★★½

  • Jexi

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Captain

    ★★★½

  • Rambo: Last Blood

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Abominable

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Motherless Brooklyn

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Angel Has Fallen

    ★★½

  • Iron Fists and Kung Fu Kicks

    ★★★

  • The Great War of Archimedes

    ★★★½

  • Weathering with You

    ★★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • Undercover Punch and Gun

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Anna

    ★★★

  • Shaft

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Ride Your Wave

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • ZZ Top: That Little Ol' Band From Texas

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Children of the Sea

    ★★★

  • First Love

    ★★★½

  • Promare

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Yesterday

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Woodstock

    ★★★½