• Elvis

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★★★

  • Kimi

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • Downfall: The Case Against Boeing

    ★★★½

  • Line Goes Up: The Problem With NFTs

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • A Castle for Christmas

    ★★★½

  • Clifford the Big Red Dog

    ★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • L.O.L. Surprise: The Movie

    ★½

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • Dear Evan Hansen

  • The Kissing Booth 3

    ★★★★

  • PAW Patrol: The Movie

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The School of the Magical Animals

    ★★★

  • Catweazle

    ★★★½

  • SF Sketchfest Presents PLAN 9 FROM OUTER SPACE Table Read

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★½

  • The Dig

    ★★½

  • The Méliès Mystery

    ★★★★

  • Death to 2020

    ★★★½

  • The Magic School Bus Rides Again in the Zone

    ★★★

  • Burrow

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • A California Christmas

    ★★★

  • A Recipe for Seduction

    ★★★

  • The Christmas Setup

    ★★★★

  • Let Them All Talk

    ★★★★½

  • The Midnight Sky

    ★★½

  • Alex Wheatle

    ★★★½

  • Godmothered

    ★★

  • Disney Holiday Magic Quest

    ★★

  • The Prom

    ★★★

  • Superintelligence

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Dolly Parton's Christmas on the Square

    ★★★★

  • The Princess Switch: Switched Again

    ★★★

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • LEGO Star Wars Holiday Special

    ★★★

  • A Very Charming Christmas Town

    ★★

  • Mank

    ★★★

  • Midnight at the Magnolia

    ★½

  • Operation Christmas Drop

    ★★

  • Canvas

    ★★½

  • Secrets of the Saqqara Tomb

    ★★★½

  • Holidate

    ½

  • Sarah Cooper: Everything's Fine

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Once Upon a Snowman

    ★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★½

  • The Magic School Bus Rides Again: The Frizz Connection

    ★★★

  • Earwig and the Witch

    ★½

  • Out of My League

    ★★★½

  • What the Constitution Means to Me

    ★★★★½

  • Over the Moon

    ★★★½

  • Rebecca

    ★★★★

  • A West Wing Special to Benefit When We All Vote

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★½

  • Nocturne

    ★★½

  • Hubie Halloween

  • Red, White and Blue

    ★★★★½

  • The Boys in the Band

    ★★★★