Sort by

Danny has logged 922 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Isabella Rossellini's Green Porno Live

Isabella Rossellini's Green Porno Live

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
An Innocent Man

An Innocent Man

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Honor and Glory

Honor and Glory

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Superargo and the Faceless Giants

Superargo and the Faceless Giants

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Frasier the Lovable Lion

Frasier the Lovable Lion

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Carving Magic

Carving Magic

1959
×
★★
Edit this entry  
25
Santa's Christmas Circus

Santa's Christmas Circus

1966
×
Read the review Edit this entry  
25
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Manhattan Chase

Manhattan Chase

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Honor and Glory

Honor and Glory

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Sender

The Sender

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Sender

The Sender

1982
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Flashback

Flashback

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Crazy People

Crazy People

1990
×
½
Read the review Edit this entry  
20
House Arrest

House Arrest

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Cousins

Cousins

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Stamboul Quest

Stamboul Quest

1934
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Footlight Parade

Footlight Parade

1933
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Yes, My Darling Daughter

Yes, My Darling Daughter

1939
×
★★★★
Edit this entry  
19
Stamboul Quest

Stamboul Quest

1934
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Petticoat Fever

Petticoat Fever

1936
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Accidents Will Happen

Accidents Will Happen

1938
×
★★
Edit this entry  
19
Tanned Legs

Tanned Legs

1929
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Man-Proof

Man-Proof

1938
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Fighting Trouble

Fighting Trouble

1956
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fighting Trouble

Fighting Trouble

1956
×
★½
Read prior review Edit this entry  
17
Whipsaw

Whipsaw

1935
×
★★½
Edit this entry  
15
Wintertime

Wintertime

1943
×
★★
Edit this entry  
15
Crashing Las Vegas

Crashing Las Vegas

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Alien from L.A.

Alien from L.A.

1988
×
Edit this entry  
13
Playing Around

Playing Around

1930
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Scarlet River

Scarlet River

1933
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Scarlet River

Scarlet River

1933
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
The Widow from Chicago

The Widow from Chicago

1930
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Nate and Hayes

Nate and Hayes

1983
×
Read the review Edit this entry  
11
King for a Day

King for a Day

1934
×
★★★★
Edit this entry  
11
Soft Drinks and Sweet Music

Soft Drinks and Sweet Music

1934
×
★★★
Edit this entry  
11
Hangar 18

Hangar 18

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Hangar 18

Hangar 18

1980
×
★★
Read prior review Edit this entry  
10
The Happy Hottentots

The Happy Hottentots

1930
×
★★★
Edit this entry  
10
Lambchops

Lambchops

1929
×
★★★½
Edit this entry  
09
Madadayo

Madadayo

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dodes'ka-den

Dodes'ka-den

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dodes'ka-den

Dodes'ka-den

1970
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
08
New Morals for Old

New Morals for Old

1932
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Red Beard

Red Beard

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Truth About Youth

The Truth About Youth

1930
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
I Live in Fear

I Live in Fear

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry