RSS feed for Andrew
  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★½

  • November 1st

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★½

  • Terminator: Dark Fate

  • The Wave

    ★★★½

  • In the Tall Grass

    ★★½

  • 3 from Hell

    ★½

  • Bikram: Yogi, Guru, Predator

    ★★★½

  • Guns Akimbo

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★★

  • White on White

    ★★★½

  • In Search of the Last Action Heroes

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★

  • It Chapter Two

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

  • Fiddler: A Miracle of Miracles

    ★★★★½

  • The Culprit

    ★★★½

  • Re-Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Too Old to Die Young

    ★★★★½

  • Stay Out Stay Alive

    ★★★★

  • Satanic Panic

    ★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Ma

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

  • Beanpole

  • In Search of Darkness

    ★★★★★

  • Anthony Jeselnik: Fire in the Maternity Ward

    ★★★★★

  • Bliss

    ★★★★★

  • Dreamland

    ★★★½

  • I Trapped the Devil

    ★★★½

  • Hellboy

    ★★★

  • The Haunting of Sharon Tate

    ★½

  • Georgie

    ★★★★

  • Depraved

    ★★★½

  • Pet Sematary

    ★★

  • Scary Stories

    ★★★

  • The Disappearance of Madeleine McCann

    ★★★½

  • Us

    ★★★★½

  • Girl on the Third Floor

    ★★★★½

  • Tone-Deaf

    ★★½

  • Daniel Isn't Real

    ½

  • Leaving Neverland

    ★★★★

  • Horror Noire: A History of Black Horror

    ★★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★½

  • Greener Grass

    ★★★★★

  • Velvet Buzzsaw

  • The Hole in the Ground

    ★★★½

  • Hail Satan?

    ★★★★

  • The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

    ★★★½

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★★

  • Fyre

    ★★★★★

  • Creaker

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Reborn

    ★★★★½

  • Here There Be Monsters

    ★★★★

  • The Girl in the Spider's Web

    ★★½

  • Hana

    ★★★★½

  • Dorotchka

    ★★★★½

  • Five Course Meal

    ★★★★

  • The Hidebehind

    ★★★★½

  • The Haunting

    ★★★★

  • Goosebumps 2: Haunted Halloween

    ★★★½

  • The Woman Who Loves Giraffes

    ★★★★½