• Prey

  • Nope

  • The Gray Man

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★★

  • Spiderhead

    ★★

  • Hustle

    ★★★

  • The Valet

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★

  • Deep Water

    ★★

  • Ambulance

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • The Outfit

    ★★★

  • Kimi

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★½

  • Fresh

    ★★★

  • American Underdog

    ★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • Eternals

    ★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • The Humans

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★

  • Kate

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★

  • Boiling Point

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Pig

    ★★★

  • Red Rocket

    ★★½

  • A Hero

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • The Tomorrow War

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • Cruella

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Nobody

    ★★½