Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
On the Count of Three

On the Count of Three

2021
×
Edit this entry  
06
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Valet

The Valet

2022
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Northman

The Northman

2022
×
★★★
Edit this entry  
23
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
23
Boiling Point

Boiling Point

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Deep Water

Deep Water

2022
×
★★
Edit this entry  
14
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★½
Edit this entry  
31
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★½
Edit this entry  
27
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Edit this entry  
26
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Fresh

Fresh

2022
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★
Edit this entry  
15
The Insider

The Insider

1999
×
★★★½
Edit this entry  
13
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★
Edit this entry  
12
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
11
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★½
Edit this entry  
08
Malcolm X

Malcolm X

1992
×
★★★★
Edit this entry  
04
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★
Edit this entry  
27
American Underdog

American Underdog

2021
×
★★
Edit this entry  
24
Nobody

Nobody

2021
×
★★½
Edit this entry  
22
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Edit this entry  
20
Ong Bak: Muay Thai Warrior

Ong Bak: Muay Thai Warrior

2003
×
★★½
Edit this entry  
19
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
In the Heat of the Night

In the Heat of the Night

1967
×
★★★½
Edit this entry  
14
Kimi

Kimi

2022
×
★★★
Edit this entry  
10
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★½
Edit this entry  
07
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★★
Edit this entry  
05
A Hero

A Hero

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
Pi

Pi

1998
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Brothers Bloom

The Brothers Bloom

2008
×
★★★
Edit this entry  
22
Frank

Frank

2014
×
★★★
Edit this entry  
18
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★½
Edit this entry  
16
Cure

Cure

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Edit this entry  
29
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
28
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★½
Edit this entry  
27
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Belfast

Belfast

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★
Edit this entry