Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Dragon Ball Super: Super Hero

Dragon Ball Super: Super Hero

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Prey

Prey

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Nope

Nope

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Cure

Cure

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ms. Marvel

Ms. Marvel

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cowboy Bebop: The Movie

Cowboy Bebop: The Movie

2001
×
★★★½
Edit this entry  
17
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Office Space

Office Space

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Help!

Help!

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Men in Black 3

Men in Black 3

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dragon Ball Z: Bojack Unbound

Dragon Ball Z: Bojack Unbound

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Boy

Boy

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Dragon Ball Z: Broly – Second Coming

Dragon Ball Z: Broly – Second Coming

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
George Harrison: Living in the Material World

George Harrison: Living in the Material World

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Cruella

Cruella

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Transformers: Age of Extinction

Transformers: Age of Extinction

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Straight Outta Compton

Straight Outta Compton

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Fundamentals of Caring

The Fundamentals of Caring

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry