Sort by

benny has logged 66 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Dragon Ball Z: Broly – Second Coming

Dragon Ball Z: Broly – Second Coming

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
George Harrison: Living in the Material World

George Harrison: Living in the Material World

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Cruella

Cruella

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Transformers: Age of Extinction

Transformers: Age of Extinction

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Straight Outta Compton

Straight Outta Compton

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Fundamentals of Caring

The Fundamentals of Caring

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Change-Up

The Change-Up

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
F9

F9

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Man Who Stole the Sun

The Man Who Stole the Sun

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
That's My Boy

That's My Boy

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
One Hour Photo

One Hour Photo

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The White Tiger

The White Tiger

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Beastie Boys Story

Beastie Boys Story

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Garfield

Garfield

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Juno

Juno

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry