Sort by

MrBishop has logged 257 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jack Frost 2: The Revenge of the Mutant Killer Snowman

Jack Frost 2: The Revenge of the Mutant Killer Snowman

2000
×
Read the review Edit this entry  
20
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Blood Rites of the Vampyr

Blood Rites of the Vampyr

2020
×
Edit this entry  
14
Actium Maximus

Actium Maximus

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Game Over

Game Over

1989
×
★★★
Edit this entry  
06
Castle Freak

Castle Freak

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
Curse of Halloween

Curse of Halloween

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
20
North

North

1994
×
Edit this entry  
20
Teenage Mutant Ninja Turtles II: The Secret of the Ooze

Teenage Mutant Ninja Turtles II: The Secret of the Ooze

1991
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
14
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Rollergator

Rollergator

1996
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Uncle Peckerhead

Uncle Peckerhead

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Craft: Legacy

The Craft: Legacy

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Under the Shadow

Under the Shadow

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Halloween Pussy Trap Kill! Kill!

Halloween Pussy Trap Kill! Kill!

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Ouija Craft

Ouija Craft

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon

Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Tombs of the Blind Dead

Tombs of the Blind Dead

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Vampires vs. the Bronx

Vampires vs. the Bronx

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
S.I.C.K. Serial Insane Clown Killer

S.I.C.K. Serial Insane Clown Killer

2003
×
Edit this entry  
21
Blood Diner

Blood Diner

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Werewolf Reborn!

The Werewolf Reborn!

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Forever Evil

Forever Evil

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Antrum

Antrum

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Ugly

The Ugly

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tremors: Shrieker Island

Tremors: Shrieker Island

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Llamageddon

Llamageddon

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Vampires' Night Orgy

The Vampires' Night Orgy

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Tales from the Hood 2

Tales from the Hood 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Yield

Yield

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Ju-on: The Curse 2

Ju-on: The Curse 2

2000
×
Read the review Edit this entry  
09
Anaconda

Anaconda

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Books of Blood

Books of Blood

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Happy Happy Joy Joy: The Ren & Stimpy Story

Happy Happy Joy Joy: The Ren & Stimpy Story

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ju-on: The Curse

Ju-on: The Curse

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
4444444444

4444444444

1998
×
★★½
Edit this entry  
07
In a Corner

In a Corner

1998
×
★★★
Edit this entry  
06
The Grudge

The Grudge

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Things 5

Things 5

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Pale Door

The Pale Door

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
The Invisible Woman

The Invisible Woman

1940
×
★★★★
Edit this entry  
04
Half Moon

Half Moon

2010
×
Read the review Edit this entry  
04
Ju-On: Origins

Ju-On: Origins

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Becky

Becky

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Verotika

Verotika

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Book of Monsters

Book of Monsters

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry