RSS feed for Matthew

Matthew has logged 15 entries for films during April 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Star Trek VI: The Undiscovered Country

Star Trek VI: The Undiscovered Country

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Star Trek V: The Final Frontier

Star Trek V: The Final Frontier

1989
×
Read the review Edit this entry  
27
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Star Trek: Generations

Star Trek: Generations

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Star Trek IV: The Voyage Home

Star Trek IV: The Voyage Home

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Omega Man

The Omega Man

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Oblivion

Oblivion

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Trek: Nemesis

Star Trek: Nemesis

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Upstream Color

Upstream Color

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Trek: First Contact

Star Trek: First Contact

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Virgin Spring

The Virgin Spring

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Smiles of a Summer Night

Smiles of a Summer Night

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Star Trek III: The Search for Spock

Star Trek III: The Search for Spock

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Star Trek II: The Wrath of Khan

Star Trek II: The Wrath of Khan

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry